Virtualizaci desktopů jako hostovanou službu nabízí T-Systems Czech Republic

Řešení virtualizace desktopů (Virtual Desktop Infrastructure – VDI) zavedla do svého portfolia společnost T-Systems. Novinka je vhodné pro firemní zákazníky, kteří potřebují konsolidovat IT prostředky a optimalizovat investice a náklady na provoz desktopů.


T-Systems nabízí toto řešení také jako hostovanou službu zpoplatněnou podle odebraného výkonu z datového centra. Celkové náklady na vlastnictví a správu desktopů je možné touto cestou redukovat až o 40 procent.

T-Systems nabízí virtualizaci desktopů v celém rozsahu - od dodávky terminálů přes vytvoření šablon virtuálních strojů včetně licencí až po zabezpečení a správu provozu jak ve vlastním datovém centru, tak případně v datovém centru zákazníka.

Výhodou virtualizace desktopů je zejména možnost oddělení operačního systému od fyzického hardwaru, aplikací a uživatelských dat. Virtuální desktopy také přináší zákazníkům silný nástroj pro standardizaci a jednotnou správu, jehož hlavním přínosem je odstranění opakujících se nákladů či investic.

„Virtuální desktopy od T-Systems zjednodušeně řečeno nahrazují lokální zdroje jednotlivých PC zdrojů datového centra se všemi jeho přednostmi a výpočetní silou,“ řekl Aleš Vocásek, vedoucí produktového managementu a presales podpory ve společnosti T-Systems.Komentáře