Službu virtuálního faxu nabízí GTS Novera


Novou službu Novera virtuální fax spustila firma GTS Novera. Novinka umožňuje podle provozovatele rychlé a jednoduché odesílání i přijímání faxů přímo z e-mailového programu nebo pomocí webového rozhraní bez ohledu na místo, kde se uživatel zrovna nachází.
Služba Novera virtuální fax také nabízí přehlednou archivaci faxů. Samozřejmostí je rovněž možnost využití klasických faxových přístrojů, a to i v případě využívání technologie VoIP.
„Faxování je i přes svou dlouhodobou existenci v mnoha firmách a institucích stále využívaným a osvědčeným komunikačním kanálem. Proto jsme se jako první z velkých telekomunikačních operátorů v České republice rozhodli těmto zákazníkům nabídnout službu, která z tohoto nástroje dělá moderní způsob komunikace. Služba Novera virtuální fax představuje robustní zálohované řešení přímo určené pro firemní použití," řekl Pavel Brabenec, ředitel divize produktů a projektového řízení společnosti GTS Novera.
Novera virtuální fax umožňuje díky svému jednoduchému ovládání rychlejší práci s dokumenty. Zákazníkům rovněž přináší úspory nákladů na tisk, na servis faxového přístroje i nižší telekomunikační poplatky za přenos - díky rychlosti faxového serveru je doba přenosu kratší. Všechny faxy - přijaté i odeslané - jsou uloženy na faxovém serveru a lze je tak kdykoliv znovu prohlédnout, přeposlat nebo vytisknout. Existující faxová čísla je možné do sítě GTS Novera převést bez jakýchkoli dalších nákladů nebo výpadku. Díky snadnému používání služby navíc může mít každý zaměstnanec firmy své vlastní faxové číslo.
Cena za využívání jednoho faxového čísla je 50 Kč měsíčně. Chce-li zákazník využívat standardní fax, získá převodník pro připojení standardního faxu v případě závazku na dva roky za 1 Kč. Pravidelná měsíční cena za používání převodníku je 200 Kč. Pokud zákazník využívá službu Novera IP komplet, získá podle velikosti řešení až čtyři faxová čísla a dva převodníky zdarma.Komentáře