Virtuální desktopy podporující výkonnou 3D grafiku představil Citrix

Nová technologie HDX 3D podle výrobce umožňuje XenDesktopu poskytovat špičkovou grafiku v reálném čase prostřednictvím libovolné sítě.


Technologii HDX 3D, výkonné pracovní prostředí na virtuálním desktopu vhodné i pro nejnáročnější profesionální grafické aplikace, představila společnost Citrix. Novinka je dostupná jako součást systému XenDesktop a podle výrobce poskytuje podporu pro plnohodnotnou grafiku v libovolném místě a přes jakoukoli síť.
Nové funkce dovolují organizacím, aby využívaly pracovníky globálně a přitom uchovávaly data centrálně, podporovaly spolupráci v reálném čase mezi regionálně rozptýlenými designérskými týmy a přitom stále zajišťovaly zabezpečení svého duševního vlastnictví. Ve spojení s technologií HDX Adaptive Orchestration se může XenDesktop také dynamicky přizpůsobovat změnám prostředí pomocí nasazení aktuálně nejvhodnějších technologií pro každý jednotlivý případ použití.
„Rozhodujícím faktorem úspěchu virtualizace desktopů pro masové nasazení ve firmách zůstává schopnost zajistit uživatelům stejně dobré pracovní prostředí jako
na samostatném PC, a to při přenosech přes běžnou síť, což je rozhodující podmínkou zejména pro zaměstnance, kteří pracují se špičkovou grafikou, konstrukčním softwarem, animacemi apod. Třebaže se o těchto případech použití v rámci architektur centralizovaných virtuálních desktopů dříve neuvažovalo, mohou v mnoha situacích představovat ideální řešení, pokud se podaří vytvořit dostatečně výkonné uživatelské pracovní prostředí," řekl Michael Rose, analytik IDC.
Ostatní technologie, které byly uvedeny na trh, mají podle Citrixu nadměrné nároky na potřebnou šířku pásma a při práci přes běžné WAN sítě jsou velmi pomalé a frustrují uživatele, kteří musí dlouho čekat, než systém zareaguje například na kliknutí nebo pohyb myši. XenDesktop s HDX 3D potřebuje 10x menší šířku pásma než alternativní řešení a přitom prý stále poskytuje špičkové uživatelské prostředí. To umožňuje firmám implementovat virtuální desktopy, aniž by bylo zapotřebí provádět nákladné upgrady dosavadní sítě.
HDX 3D bude k dispozici na konci září jako funkce edicí Citrix XenDesktop Advanced, Enterprise a Platinum pro všechny nové i stávající uživatele XenDesktop bez jakéhokoli příplatku.Komentáře