Virtuální desktopy vylepšil Citrix o lepší správu, vyšší škálovatelnost či optimalizaci přenosů dat

Sadu Feature Pack 1 pro svůj systém XenDesktop oznámila firma Citrix. Novinka zvyšuje škálovatelnost a zjednodušuje správu původního řešení a také vylepšuje uživatelské prostředí či urychluje přístup uživatelů k virtuálním desktopům.


Nová verze také obsahuje všechny funkce XenAppu 6, včetně snadné integrace s Microsoft App-V a podpory pro Windows Server 2008 R2.

Klíčová fakta a vlastnosti novinky dle výrobce:

• Až 5x rychlejší přístup k virtuálním desktopům – Nové streamované uživatelské profily v XenDesktopu mohou až 5x zkrátit dobu přihlašování k virtuálním desktopům a aplikacím a výrazně tak zvýšit uživatelský komfort. Nová verze obsahuje také řadu vylepšení technologie Citrix HDX, která mají zajistit komfortní pracovní prostředí všem uživatelům bez ohledu na to, kde se nacházejí a jaký typ zařízení používají.

• Vysoká škálovatelnost – XenDesktop 4 Feature Pack 1 byl ověřen při obsluze 100 000 souběžných relací sdílených virtuálních desktopů, poskytovaných z jednoho místa. Model sdíleného hostování je jednou z několika možností provozování virtuálních desktopů, které jsou obsaženy v XenDesktopu jako součást doručovací technologie FlexCast, které podporuje každý významný model virtualizace desktopů v jediném integrovaném řešení.

• Zjednodušená správa aplikací – Nová verze XenDesktopu obsahuje všechny funkce nedávno vydaného XenApp 6, včetně těsné integrace s Microsoft App-V. Jelikož více než polovina návratnosti investic do virtualizace desktopů pochází z centralizované správy aplikací, nabízejí tato vylepšení IT oddělením další výrazné zjednodušení práce a úsporu nákladů.

• Optimalizace WAN a bezpečný vzdálený přístup – Součástí XenDesktopu je funkce HDX WAN Optimization, která optimalizuje přenos dat a využití síťových kapacit WAN pomocí komprese, akcelerace a řízení priorit provozu, a funkce HDX SmartAccess, která zajišťuje snadný a bezproblémový vzdálený přístup uživatelům na libovolném místě na základě jejich identity, polohy a zařízení.Komentáře