Snadno vyvíjet podnikové aplikace pro cloud dovoluje Visual Studio LightSwitch od Microsoftu

Betaverzi nového programu Visual Studio LightSwitch uvolnila společnost Microsoft. Začínajícím i zkušenějším vývojářům umožní jednoduše a rychle vytvářet podnikové aplikace pro prostředí desktopu i cloudu, které budou přizpůsobené potřebám uživatelů a přitom budou mít vzhled i vlastnosti prodávaných komerčních řešení.


LightSwitch je nový přírůstek do produktové řady vývojářských aplikací Visual Studio, v rámci kterého představuje prý nejjednodušší nástroj výrobce pro tvorbu podnikových aplikací. Vedle toho umožňuje vývojářům i jejich jednoduché propojení s dalšími existujícími aplikacemi, systémy či webovými službami. Umožňuje jim rovněž využívat různých možností hostingu, způsobů implementace nebo zapojení doplňků třetích stran.

„Nový program Visual Studio LightSwitch dokáže výrazně zkrátit čas potřebný k vytvoření podnikové aplikace na míru. Automatizuje totiž řadu úkonů spojených s rutinním kódováním, což umožňuje vývojářům zaměřit se hlavně na samotnou stavbu a funkčnost aplikace pro uživatele,“ vysvětluje Jiří Burian, produktový manažer pro vývojářské nástroje společnosti Microsoft.

Vedle zveřejnění beta verze nového programu LightSwitch Microsoft oznámil, že dokončuje finální verzi nástroje Visual Studio 2010 Lab Management. Ten bude dostupný na konci srpna pro všechny předplatitele služby MSDN pro Visual Studio 2010 Ultimate a Visual Studio Test Professional 2010. Vývojářským týmům přinese prostředí integrovaného řízení virtuálních strojů na bázi Hyper-V pro optimalizaci tvorby, implementace a testování aplikací. Organizacím to umožní testovat a zavádět nové aplikace rychleji, s menšími riziky a náklady.Komentáře