VMware kupuje od svého majitele, firmy EMC, některé správní produkty řady Ionix

VMware převzal od své mateřské společnosti, tedy od EMC, určité softwarové produkty a další majetek z řady Ionix zaměřené na správu IT, včetně řešení, která slouží k lepší správě a nasazení serverů a aplikací ve virtualizovaných datacentrech.


VMware tak chce obohatil funkcionalitu svého správního systému vCenter. Hodnota transakce je přibližně 200 milionů dolarů v hotovosti. Očekává se, že transakce bude dokončena v druhém kalendářním čtvrtletí roku 2010.

Podle podmínek smlouvy VMware získá veškeré technologické a duševní vlastnictví k produktům FastScale, Application Discovery Manager, Server Configuration Manager a Service Manager a zachová oddělení vývoje, marketingu, prodeje a podpory ve Spojených státech, Evropě, Izraeli, Indii a Austrálii. Ze smlouvy také vyplývá, že společnost EMC si ponechá značku Ionix a bude mít plná práva prodejce, aby mohla i nadále nabízet zákazníkům produkty zakoupené nyní společností VMware.

„Řešení EMC Ionix pomáhají zákazníkům zjednodušit a automatizovat správu IT a díky tomu urychlit přechod k architektuře private cloud,“ řekl Pat Gelsinger, prezident a COO divize Information Infrastructure Products ve firmě EMC. „Úložná a síťová infrastruktura je základním stavebním kamenem pro dosažení výhod architektury privátních cloudů. Společnost EMC se nadále zaměří na funkce správy, které poskytuje řešení Ionix pro informační infrastrukturu – včetně řešení pro síť, úložiště a architekturu Vblock.“

VMware rozšíří řadu produktů VMware vCenter o funkce, které umožní plnit standardy pro dodržování předpisů v dynamickém virtualizovaném prostředí. Tyto nové funkce poskytnou ucelený pohled na dodržování předepsané konfigurace v případě ucelených služeb IT od podpůrných fyzických prostředků až po aplikace. Společnost VMware prý také hodlá zakoupené produkty dále optimalizovat pro dynamickou infrastrukturu prostředí cloud založenou na řešení VMware vSphere.Komentáře