VMware kupuje SpringSource, chce vylepšit svou platformu pro cloud computing

Firmu SpringSource, působící v oblasti vývoje a správy podnikových a webových aplikací, převzala společnost VMware. Obě organizace budou podle slov svých představitelů vyvíjet nová řešení umožňující firmám efektivně vytvářet, provozovat a spravovat aplikace v prostředí interních i externích cloudů.


Společnost VMware zaplatí za SpringSource 362 milionů amerických dolarů v hotovosti a 58 milionů v akciích. Akvizice byla schválena akcionáři firmy SpringSource a její vypořádání se očekává ve třetím čtvrtletí roku 2009.
VMware a SpringSource plánují modernizovat a vyvíjet integrovaná řešení Platform as a Service (PaaS), která mohou být hostována jak v datových centrech zákazníků, tak u poskytovatelů cloud computingu. Tato řešení umožní zákazníkům rychle spouštět nové podnikové a webové aplikace a provozovat a spravovat zároveň je s jejich původními aplikacemi v jednom dynamickém, škálovatelném a úsporném prostředí interních a externích cloudů na bázi VMware vSphere.
Analytická firma Forrester Research přitom odhaduje rychlý růst objemu trhu řešení PaaS až na 15 miliard amerických dolarů v roce 2016.
„Moderní výpočetní prostředí dneška se posouvají do světa aplikací a dat, podporovaného výkonnými virtualizačními a cloudovými platformami," uvedl prezident a generální ředitel společnosti VMware Paul Maritz. „Spojení firem SpringSource a VMware přesně zapadá do tohoto trendu a obě strany z něj vytěží mnoho výhod. Nyní přesně v centru nejdůležitějších sil na softwarovém trhu - virtualizace, moderních aplikačních prostředí a cloud computingu."
SpringSource je dodavatelem tzv. „lean softwaru", velmi pružného a efektivního programového vybavení, který firmám prý přináší obrovské úspory nákladů, zjednodušuje jejich činnost a umožňuje používat pokročilé podnikové aplikace. Například Spring Framework je programovací model pro Javu. Apache Tomcat je zase údajně nejrozšířenější Java aplikační server, instalovaný ve více než 60 procentech všech organizací používajících serverové Java aplikace. Z dílny SpringSource také pochází rychle se šířící jazyk a framework pro webové aplikace Groovy and Grails používaný pro údržbu kompatibility infrastruktury v prostředí Java Virtual Machine (JVM). A jmenovat je třeba i software Hyperic pro monitoring a správu aplikací.Komentáře