VMware rozšiřuje možnosti cloud computingu pro segment SMB

Nové produkty pro podporu cloud computingu představil VMware. Chce tak podnikům umožnit komplexní přechod do režimu „IT jako služba“.


Jedná se například o řešení VMware vFabric GemFire 6.5, jež umožňuje vývojářům rychleji vytvářet aplikace, jež využívají datový model GemFire. Ta byla původně navržena pro nejnáročnější prostředí s vysokými datovými požadavky včetně komplexních finančních služeb a propojených systémů. Prostřednictvím vFabric GemFire 6.5 se tento model rozšiřuje i na běžné podnikové aplikace, díky čemuž mohou společnosti efektivněji vytvářet a nasazovat cloudové aplikace s dynamickou škálovatelností. Díky integraci s rámcem JavaSpring mohou vývojáři rychle vytvářet aplikace, které správu distribuovaných dat GemFire využívají. Tato integrace velmi zjednodušuje programování softwaru, jež nativně využívá pokročilé architektury cloudových prostředích.

VMware představil i manažera vCloud Request Manager, který obohacuje proces provisioningu vCloud Director o sofistikované automatické schvalovací toky práce. vCloud Director rozšiřuje možnosti sdružování zdrojů poskytovaného v rámci systému vSphere a umožňuje podnikům vytvářet virtuální datová centra (VDC) a uživatelům je nabízet prostřednictvím samoobslužného portálu. Poté, co si uživatel zvolí infrastrukturní služby z katalogu služeb VMware vCloud Director, vCloud Request Manager zahájí přednastavené toky práce, které koordinují schvalování, kontrolují softwarové licencíe a zajišťují soulad cloudových prvků se schématy příslušných pravidel.

Novým je i správní systém vCenter CapacityIQ 1.5, jež obsahuje nové funkce pro analýzu ukládání dat - zajišťuje se tak lepší viditelnost z hlediska prognózy uchovávání a lze i přesněji určit úzká místa pro storage. Novinka zahrnuje funkce pro optimalizaci zdrojů či nabízí snadno čitelné reporty pro analýzu a sledování trendů.

Zájemcům je k dispozici i Go Pro Beta, služba, díky které mohou malé a středně velké firmy snadno konsolidovat servery, řídit svůj majetek a zabezpečit svoji IT infrastrukturu. Cloudové řešení bylo vyvinuto ve spolupráci se společností Shavlik a provede zákazníky procesem virtualizace serverů, nabídne správu záplat či softwarového majetku – prostřednictvím jednoho uživatelského rozhraní tedy nabídne systém pro management virtuální i fyzické infrastruktury.Komentáře