VMware sjednocuje správu mobilních zařízení, desktopů i obsahu

Workspace Suite, novou integrovanou platformu pro správu aplikací, dat i zařízení, představil VMware. Nabízí tak integrovaný portál pro přístup k produktům Horizon i AirWatch.

VMware sjednocuje správu mobilních zařízení, desktopů i obsahu


Mezi hlavní novinky patří Jednotný přístup pro neomezenou produktivitu, kdy k přístupu na internet i k SaaS a Windows aplikacím prostřednictvím mobilního zařízení nyní stačí jediné kliknutí, protože se nacházejí ve VMware Workspace portálu, a objeví se v AirWatch katalogu aplikací.

Dále je to škálovatelná jednotná platforma pro hybridní cloud , která monitoruje a automatizuje správu zdrojů napříč privátními a veřejnými cloudy a využívá systémy VMware vCloud Automation Center a VMware vCenter Operations Manager pro zajištění nejvyšší garantované úrovně služeb (SLA).

VMware představil také projekt Meteor, technologii pro budoucí generaci desktopů a aplikací ve formě služby. Na rozdíl od stávajících řešení pro virtualizaci desktopů, které jednoduše přesouvají problémy se správou desktopů z fyzického PC na servery v datovém centru, dokáže nová technologie vytvořit personalizované desktopy s daty a aplikacemi konkrétního uživatele využitím všech obecně dostupných virtuálních strojů.

Navíc projekt Meteor bude schopný doručit tyto zdroje koncových uživatelů v řádu sekund na jakékoli zařízení s HTML5 prohlížečem. Výsledkem bude rychlé a personalizované mobilní řešení, které zároveň poskytne neomezený přístup a pružnost cloudu.

 

Úvodní foto: © Tsiumpa - Fotolia.com


Komentáře