VMware slaví první výročí PaaS nástrojem zdarma

K prvnímu výročí spuštění služby PaaS Cloud Foundry uvedla společnost VMware novou open source platformu pro správu vydání a distribuci s názvem BOSH.

VMware slaví první výročí PaaS nástrojem zdarma


Novinka byla představena na blogu týmu starajícího se o Cloud Foundry. BOSH by měl koncovým uživatelům této cloudové platformy pomoci se správou produkčních instancí jejich aplikací. „BOSH automatizuje nejrůznější cloudové infrastruktury, které umožňují cílené aktualizace služeb s konzistentním výsledkem a minimální nebo nulovou odstávkou služby,“ stojí mimo jiné v příspěvku.

Pole dokumentace z GitHubu je možno tuto platformu kromě cloudu Sphere od VMware použít i se službami AWS nebo OpenStack. Na blogu se dále můžete dočíst, že zaměstnanci Cloud Foundry se nebojí platformu sami používat, BOSH se stará i o hlavní web projektu. Jeho tvůrci si ho tak alespoň mohli otestovat naplno v běžném provozu.

VMware tak dává najevo, že se bude snažit využívat a prosazovat otevřené standardy a uvolňovat část kódu vlastních aplikací. Vyšší otevřenost poskytovatele služeb dává zákazníkovi větší možnost nejen při jeho výběru, ale i při kombinaci služeb nebo přechodu od jednoho poskytovatele k jinému.

Úvodní foto: © Delphimages - Fotolia.com


Komentáře