VMware uvedl na trh vSphere 5, platformu ideální pro cloudy

Dostupnost řešení vSphere 5 oznámila společnost VMware. Novinka podle ní přináší téměř 200 nových vylepšených funkcí zaručující například vyšší výkonnost a dostupnost virtualizovaných podnikových aplikací, a představuje tak vhodnou platformu pro přechod ke cloudové infrastruktuře.


VMware vSphere 5 poskytuje podporu virtuálním strojům, které jsou až čtyřikrát výkonnější než předchozí verze – virtuální stroje mohou být nyní konfigurovány až na paměť 1 terabajt a 32 virtuálních CPU, což zlepšuje především škálovatelnost zařízení.

Klíčové jsou i tři další nové funkce - Auto-Deploy, Profile-Driven Storage a Storage DRS, které rozšiřují možnosti v oblasti správy zdrojů datových center a zajišťují inteligentní správu politiky na podporu automatického přístupu typu “nastav a zapomeň” pro řízení zdrojů datových center včetně nasazování serverů a správy úložišť.

Uživatelé tak podle výrobce mohou definovat svoji politiku a zavádět provozní parametry, zatímco o zbytek se postará systém vSphere 5.Komentáře