Vodafone měnil staré mobily za nové, kusů však bylo na prodejnách jen pár

Zákazníci Vodafonu měli včera možnost v prodejnách operátora odevzdat svůj starý mobil včetně baterie a vyměnit jej za nový přístroj Vodafone 225 s doplatkem 1 Kč. Nicméně řada zájemců o výměnu odcházela nakonec s prázdnou.


Nabídka se totiž vztahovala jen na prvních 1000 kusů přinesených do prodejny osobně a na dalších 100 kusů pro zákazníky, kteří jej pošlou poštou. O akci byl velký zájem a jak jsme zjistili, již během odpoledních hodin nebylo v Praze prakticky možné přístroj Vodafone 225 sehnat. Podle vyjádření zástupce Vodafonu byly telefony rozděleny podle vytíženosti prodejen a jejich počty se pohybovaly od jednotek do desítek kusů na jeden obchod.

Kompletní telefon určený na výměnu nemusel být funkční, ale bylo potřeba jej dodat včetně baterie a jeho stav musel odpovídat běžnému opotřebení. Akce platila pro nové i stávající zákazníky Vodafone.

Vodafone podle svých slov zajišťuje dlouhodobě ekologickou recyklaci každého mobilu, příslušenství či baterie, které lidé odevzdají v jeho prodejnách, bez ohledu na to, kde je zakoupili. Za každý takto recyklovaný telefon odevzdá Vodafone Nadaci Vodafone průměrně 3 eura. Nadace Vodafone rozdělí získané peníze na projekty zaměřené na ochranu a zlepšování životního prostředí. Otázkou však je, zda včerejší akce díky svému omezenému rozsahu skutečně recyklaci výrazněji napomohla...Komentáře