Vodafone přichází s vlastní solární nabíječkou mobilních telefonů

Vodafone informoval, že jako první operátor na českém trhu zařadil do své nabídky vlastní outdoorovou solární nabíječku. S ní lze za odpovídajících světelných podmínek dobít mobil i v přírodě.


Vodafone tím podle svých slov přispívá k plnění v  svého závazku snížit do roku 2020 emise CO2 o polovinu.

Po umístění solární nabíječky pod přímé sluneční paprsky na cca 3 hodiny umožní dobít mobilní telefon až na 15minutový hovor nebo na 2 dny v režimu příjmu.

Solární nabíječka s názvem Mono-V (na obrázku vlevo), která je k dispozici za 499 Kč (včetně DPH), v sobě ukrývá solární článek určený k dobíjení vestavěné Li-Ion baterie, která vydrží nabitá několik měsíců a ta umožní dobít mobilní telefon stisknutím jednoho tlačítka. Mobilní telefony tedy nejsou dobíjeny přímo solární energií, ale zprostředkovaně. Podle informací Vodafonu bude toto dobití jen částečné a nelze ho srovnat s klasickým nabitím z elektrické sítě. Jde tedy spíše o občasnou alternativu než plnohodnotnou náhradu.

V první fázi je solární nabíječka nabízena v deseti značkových prodejnách Vodafonu po celé České republice a je možné ji koupit i přes Vodafone prodej na 800 777 777.Komentáře