Vodafone začíná nabízet elektronické knihy

Mobilní operátor Vodafone informoval, že díky spolupráci se serverem Rajknih.cz si nyní jeho zákazníci mohou stáhnout stovky knižních titulů a číst je ve svých telefonech, tabletech či jiných mobilních zařízeních prostřednictvím čtecí aplikace Wooky.


Aplikaci lze do mobilu stáhnout bezplatně, elektronické knihy už nikoliv (nicméně jsou k dispozici ukázky zdarma). Vodafone ovšem dodává, že cena elektronických knih je nižší, než v případě tištěných publikací a že jde o ekologicky orientovaný přístup. Jednotlivé knižní tituly je možné najít na adrese m.vodafone.rajknih.cz a uhradit bezhotovostně mobilní platbou (např. prémiovými SMS). Do budoucna chce prý Vodafone svým zákazníkům přinášet knižní tituly exkluzivně, či se zajímavými slevami.

Čtečka Wooky je dostupná pro většinu operačních systémů, tj. Android, Symbian, iOS, Windows a další a jednou zakoupenou knihu lze číst v několika různých zařízeních.

Mezi již nabízené elektronické knižní tituly patří knihy českých i světových autorů jako například bestsellery od M. Viewegha, B. Nesvadbové, S. Larssona, P. Soukupové, L.J. Smithové. Uživatelé na portálu naleznou jak prózu, tak odborné knihy, nebo třeba slovníky.Komentáře