Vyhledávač nemovitostí GoHome.cz spustil svůj provoz

Včera byl oficiálně spuštěn internetový vyhledávač GoHome.cz pro vyhledávání nemovitostí. Funguje na stejném principu jako Google a v současnosti umožňuje hledat mezi více než půl milionem nemovitostí.


GoHome.cz shromažďuje obsah ze všech nabídek realitních kanceláří a portálů s nemovitostmi v České republice. „Uživatelé, kteří hledají pronájem nebo chtějí koupit dům, byt, stavební parcelu nebo nebytový prostor, mají vše na jednom místě.  GoHome je jednoduchý pro používání, stačí zadat jednoduchý dotaz např.: byt v Praze 1 kolem 50 metrů čtverečních do 1.500.000 Kč. Vyhledávač GoHome.cz vám poté nabídne výsledky hledání,“ vysvětlil Petr Slavík, zástupce české pobočky společnosti GoHome.cz.

GoHome.cz vyhledává na stejném principu jako internetový vyhledávač Google. Proto je možné zadávat slovní dotazy vyhledávaných nemovitostí. „GoHome.cz je vlastně virtuální realitní makléř. Stačí se ho zeptat, a on prohledává internetové stránky s nabídkami nemovitostí. Propracovaná technologie dokáže rozpoznat zadaný dotaz. Proto můžete napsat: „dům na Šumavě“ a systém vám vyhledá domy na Šumavě,“ dodává Petr Slavík.

Novinkou, kterou ocení zejména zájemci o koupi nemovitosti, je sledování cen jednotlivých nabídek. „V současné době se mluví o snižování nebo růstu cen nemovitostí. Ve vyhledávači stačí zadat formulaci: „pokles ceny byt v Plzni“ a získáte pouze nabídku bytů, u kterých byla v období několika týdnů snížena cena,“ popisuje Petr Slavík.

GoHome.cz  dokáže vyhledat také pouze novinky v nabídce, není tak nutné se proklikávat všemi nemovitostmi znovu.Komentáře