Vyhledávání a zpřístupňování podnikových metadat inovovala firma Embarcadero

Novou verzi produktu webového portálu pro sdílení podnikových metadat - ER/Studio Enterprise Portal - uvedla na trh firma Embarcadero Technologies.


Novinkou portálu je velmi rychlý vyhledávací stroj, konfigurovatelná synchronizace mezi portálovým rozhraním a serverem obsahujícím úložiště dat a přístup k oblíbeným položkám přímo z domovské stránky. Navíc každý držitel licence na ER/Studio Enterprise - ať již nový nebo stávající - bude oprávněn získat uživatelskou licenci Portálu použitelnou odděleně, tedy nezávisle na souběžných licencích ER/Studia.
Poskytování metadat, obchodních pravidel a datových modelů prostřednictvím centralizované a snadno prohledávatelné platformy, jakou je ER/Studio Enterprise Portal, umožní společnostem zlepšit spolupráci datových architektů, správců databází a uživatelů a zajistit tak stejné chápání dat v rámci celého podniku. Pomocí Portálu je též možno dosáhnout toho stavu, kdy jsou podniková datová aktiva všem jasná a lidé v rámci celé organizace chápou, jak s daty pracují obchodní procesy, jaký je stav dat používaných i nepoužívaných a kde jsou uložena kritická či citlivá data.
"Pomocí Portálu zvyšujeme hodnotu metadat v organizacích a poskytujeme centralizovanou pracovní platformu pro týmovou práci, která napomáhá opakovanému používání dat a normalizovanému využívání datových aktiv", říká pan Michael Swindell, viceprezident pro produkty u společnosti Embarcadero. "Tento krok zajistí našim zákazníkům získat s každou licencí na ER/Studio i cenný nástroj pro vyhledávání a zpřístupňování podnikových dat pomocí dobře známých metod podobných prohledávání webu; navíc získávají možnost dobře porozumět podnikovým datům."
Verze 1.1 nástroje ER/Studio Enterprise Portal staví na základech předchozí verze a přidává následující nové vlastnosti a přínosy:

• Nezávislé licencování pro práci s Portálem, kterou je možno přidělit uživateli nebo skupině uživatelů nezávisle na souběžné licenci ER/Studia
• Vylepšený vyhledávací stroj se zabudovanou knihovnou Apache Lucene pro získávání informací, která poskytuje výkonné fulltextové vyhledávání
• Konfigurovatelnou synchronizaci mezi portálovým rozhraním a serverem obsahujícím úložiště dat
• Možnost použití elektronické pošty a označování oblíbených položek pro vyhledávání a výstupy
• Přístup k oblíbeným položkám přímo na domovské stránce
• Konfigurační správce pro změnu parametrů aplikačního serveru bez nutnosti přeinstalovat aplikaci
• Rozšířené synchronizační rozhraní (ETL) poskytující správcům lepší možnosti ovládání způsobu synchronizace
• Stylistické úpravy a zlepšení použitelnosti uživatelského rozhraní PortáluKomentáře