Výkonná úložiště představily HP i EMC

Novou generaci diskového pole HP MSA či inovace v rámci portfolia HP StoreEasy Storage, jež usnadňují správu rostoucího množství souborových dat, aniž musí ovládat speciální dovednosti, představilo HP. EMC zase významně vylepšilo řadu VNX.

Výkonná úložiště představily HP i EMC


Například úložiště MSA 2040 nabízí prý jako první diskové pole ve své třídě 16Gb konektivitu Fibre Channel. Snižuje tak náročnost datového centra na prostor i náklady na energii, a zároveň nabízí podporu více virtuálních přístrojů na menším množství hardwaru.

Upgrade řešení lze přitom udělat se zachováním dat v daném místě, což umožňuje jednoduše přesunout současné diskové jednotky z předchozí generace HP MSA do nového modelu. Storage lze spravovat i pomocí management systémů používaných pro řízení serverů ProLiant a BladeSystem.

EMC zase představilo řadu úložných systémů VNX typu unified storage  – konkrétně modely VNX5200, VNX5400, VNX5600, VNX5800, VNX7600, VNX8000 a VNX-F –, která mění ekonomiku i design provozu midrange úložišť. Slibuje vyšší výkon pro aplikace, efektivnější chod a také mnohem jednodušší správu.

VNX využívá platformu Intel Sandy Bridge se softwarem MCx pro lepší využití více jader, který byl optimalizován pro využití flash pamětí a zvyšuje výkon virtualizovaných aplikací.

Kromě toho nová řada VNX umožňuje snížit nároky na kapacitu, a to díky podpoře deduplikace pevných bloků. Poskytuje i lepší přehled a samoobslužné funkce pro IT ve virtualizovaných prostředích.

Nástroj AppSync 1.5, který EMC také představila, zase administrátorům prostředí VMwaru, Microsoftu či databází přináší samoobslužné funkce pro IT, jež umožňují chránit aplikace v souborových i blokových úložištích pomocí jediného kliknutí.

Nově je k dispozici i konfigurace systému VNX složená pouze z jednotek flash (VNX-F), která se uplatnění především tam, kde se dlouhodobě vyžaduje vyšší výkon s nižší latencí.

Pro firmy, které u transakčních úloh hledají ještě nižší latenci, EMC začalo nabízet i serverový software XtremSW Cache 2.0, který inteligentně využívá mezipaměti flash.

Úvodní foto: © Andrea Danti - Fotolia.com


Komentáře