Výkonná úložiště pro big data má NetApp

Svůj nejvýkonnější unifikovaný úložný systém představil Netapp. Jde o hybridní řešení FAS8080 EX, které podle výrobce snižuje reakční dobu pro práci s velkými objemy dat. Novinkou je i základní systém FAS2500, který nabízí příznivý poměr cena-výkon.

Výkonná úložiště pro big data má NetApp


Model FAS8080 EX zvládne až 4 miliony IOPS a poskytuje pokročilou kapacitu pro takzvané předvídatelné operace. Lze jej nakonfigurovat jako plně flashové pole s kapacitou více než 4,6 PB (petabytu), nebo jako hybridní pole se hybridní cache pamětí o kapacitě téměř půl petabytu.

Navíc  FAS8080 EX dynamicky reaguje na zvyšující se datové požadavky a je možné jej jednoduše škálovat až na 70 PB a více než 600 I/O spojení, což je důležité pro poskytovatele služeb a velké organizace, které konsolidují datové zátěže.

Základní FAS2500 zase nabízí rozšířenou podporu flash pamětí. Podle výrobce je schopný spravovat objemná data a využívá k tomu operační systém pro správu dat DataONTAP. Organizace pomocí něj mohou škálovat operace podle potřeb.

To dovoluje lépe plánovat náklady na pořízení a zároveň snížit riziko narušení obchodních operací. Produkt také snižuje čas potřebný na nastavení a eliminuje opakující se operace – správu lze automatizovat pomocí jediného kliknutí.

 

Úvodní foto: © Fernando Madeira - Fotolia.com


Komentáře