Výkonná UTM s centrální správou pro vzdálené pobočky má Sophos

Tři nové bezpečnostní systémy představil Sophos – dvě appliance jednotné správy hrozeb (UMT řady 525 a 625) a také zařízení RED 50, které dovoluje nasadit centrálně spravované bezpečnostní řešení na firemních pobočkách.


Nová UTM zařízení jsou podle výrobce určena pro větší společnosti a umožňují dosáhnout až 40Gb propustnosti firewallů. Jednotlivá zařízení lze přímo v terénu rozšiřovat pomocí výměnných LAN modulů a tak je přizpůsobit konkrétním výkonnostním požadavkům prakticky libovolně velké společnosti. Dovolují i připojení více síťových prvků pomocí desetigigabitového Ethernetu.

RED 50 ve srovnání se svým předchůdcem RED 10 nabízí významné zvýšení výkonu, lepší možnosti připojení a nové funkce. Propustnost překračuje hodnotu 300 Mb/s, což je desetkrát vyšší hodnota než v případě předchozího modelu.

Produkt disponuje čtyřmi gigabitovými porty použitelnými v režimu přepínače a také dvojicí gigabitových WAN portů. Ty lze využít pro realizaci dvou současných připojení k internetu s podporou rozkládání zátěže či k zajištění záložního připojení pro případ nedostupnosti připojení k vnější síti na jednom z WAN portů.

Obě tyto vlastnosti jsou prý pro firemní zákazníky s velkými pobočkami velmi důležité. Komentáře