Výkonné firemní notebooky a pracovní stanice uvedlo na trh HP

Novou řadu výkonných desktopů a notebooků určených pro podnikovou sféru představila společnost Hewlett-Packard. Na trh uvedla i první notebook HP Mini s dotykovou technologií.


Dva nové přírůstky řady HP ProBook mají označení „b“. Stroje ProBook 6440b a ProBook 6540b pracují na architektuře Intel a disponují displejem s úhlopříčkou 14, respektive 15,6 " s HD rozlišením a LED podsvícením. Notebooky nabízí integrované Wi-Fi a Bluetooth.

Přístroje EliteBook 8440p a EliteBook 8540p zase splňují testy vojenských standardů MIL-STD-810G pro odolnost proti vibracím, prachu, vlhkosti, vysoké nadmořské výšce a vysokým teplotám, přičemž mají kompletní vyztužené šasi ze slitiny hořčíku.

V případě netbooku Mini 5102 je k dispozici standardní i dotyková verze - dotykový displej umožňuje uživatelům pracovat intuitivně tou metodou vkládání dat, která jim nejvíce vyhovuje. Multitouch gesta a pohyby prstů po obrazovce umožňují uživatelům procházet menu i aplikace a poskytují snadný přístup k informacím a webový stránkám, zatímco klávesnice Mini 5102 slouží pro snadné psaní e-mailů, instant messaging a další textové aplikace. HP Mini 5102 využívá nejnovější procesor Intel Atom N450 a disponuje 10,1'' LED displejem ve variantě WSVGA nebo s HD rozlišením.

HP nabízí i nové pracovní stanice řady Z určené pro inženýry a projektanty využívající aplikace Autodesk AutoCAD, pro fotografy pracující s Adobe Photoshopem a pro pokročilé kancelářské uživatele.

Společnost HP rovněž představila softwarový nástroj Performance Advisor, který funguje jako osobní systémový správce pro aktualizaci nastavení a ovladačů uživatelské pracovní stanice, čímž zajišťuje její stálý optimální výkon, maximální stabilitu a zvyšuje celkovou produktivitu.

Performance Advisor je v pracovních stanicích HP předinstalován a distribuován bez dodatečných nákladů. Kromě toho obsahují všechny nové pracovní stanice HP řady Z předinstalovaný unikátní software pro profesionální videokonference HP SkyRoom.Komentáře