Výkonné NAS s odstupňovanými úložišti i podporou Dockeru

Nové NAS řady TVS-x82T, jež disponují rozhraním Thunderbolt 2 a nabízející stupňovaná úložiště, dělení na diskové oddíly na základě aplikací či distribucí síťového provozu, uvedl na trh Qnap.

Výkonné NAS s odstupňovanými úložišti i podporou Dockeru


Řada TVS-x82T dostupná ve třech různých modelech (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T) je založena na výkonných 14nm vícejádrových procesorech 6. generace Intel.

Funkce,  jako je stupňovaná úložiště, dělení na diskové oddíly na základě aplikací či distribucí síťového provozu, slouží pro optimalizaci efektivity různých aplikací NAS a poskytuje podnikům vhodné úložné řešení pro jejich intenzivní virtualizaci, ukládání videí z dozorovacích aplikací, editaci videí s vysokým rozlišením a mnoho dalšího, tvrdí výrobce.

Vedle těchto pokročilých funkcí nabízejí nové NAS i HDMI 2.0 pro sledování videí s hladkým přenosem a zobrazením v kvalitě 4K (60 fps), či funkci VJBOD umožňuje maximální využití úložného prostoru použitím několika QNAP NAS k rozšíření úložné kapacity TVS-x82T.

NAS také nabízejí řešení pro vyšší efektivitu zařízení – třeba jde o integrované sloty SATA M. 2 SSD, 2,5” SSD, oddílové inteligentní chlazení či beznástrojová instalace jednotek pevných disků (HDD). Kromě technologie Thunderbolt 2 (20 Gb/s), mají NAS také duální porty 10GbE.

Implementovaná technologie Qtier poskytuje automatické stupňování, které pomáhá optimalizovat efektivitu ukládání dat napříč diskovými oddíly M.2 SSD, SSD a SATA. Tato rozdílná úložná média lze pak nakonfigurovat jako nezávislé diskové oddíly pro různé aplikace a zajistit tak všem aplikacím dostatečnou úroveň propustnosti.

Úložnou kapacitu TVS-x82T lze zvýšit připojením až šesti rozšiřujících jednotek QNAP Thunderbolt 2 (TX-800P a TX-500P). Kapacitu úložiště lze zvětšit také využitím nové funkce VJBOD, která umožňuje využívání úložné kapacity jiných QNAP NAS jako virtuálních disků, které lze připojit jako místní disky pro sdílené oddíly, aplikace, nebo i pro vytvoření další LUN.

K dispozici je například i řešení centralizované dálkové správy QRM+ (QNAP RemoteManager Plus) umožňující personálu IT odhalovat, mapovat, monitorovat a spravovat kriticky významné výpočetní prostředky (servery/PC/tenké klienty) na síti, dále Virtualization Station pro provoz více virtuálních počítačů, Container Station (integruje LXC a Docker) či Surveillance Station.

 

Úvodní foto: Qnap


Komentáře