Výkonné úložiště NAS optimalizované pro virtuální prostředí nabízí Kobe

Řadu výkonných NAS serverů Synology určených pro podnikové nasazení představila firma Kobe. Nové modely nabízejí kapacitu úložiště 108 TB a přenosovou rychlost přes 1000 MB/s.


Vlajkovou lodí je série XS. Díky komplexní podpoře iSCSI představují tyto servery vhodné úložiště pro hlavní virtualizační platformy VMware vSphere, Citrix XenServer a Microsoft Hyper-V.

Snadné začlenění serverů do podnikového prostředí je zajištěno i podporou služby Windows ADS a řízením přístupu Windows ACL. Kromě široké řady RAID zabezpečení jsou data chráněna i proti zneužití a to jak řízením přístupu, tak i 256bitovým AES šifrováním.

Modely XS serie jsou dostupné ve dvou variantách: desktopová verze DS3611xs se 12 pozicemi pro SATA disky a „rack mount“ varianta RS3411xs s 10 pozicemi pro SATA disky. Oba modely NAS disponují procesorem Intel Dual Core 3,1GHz a 2GB ECC pamětí s možností jejího rozšíření až na 8GB.

Síťové připojení zajišťují čtyři gigabitové LAN porty s funkcí agregace linky a fail-over. Díky expanznímu slotu lze osadit kartu se dvěma 10GbE porty a maximalizovat tak přenosovou rychlost. Pro vyšší spolehlivost je rack verze dostupná také ve variantě s redundantním napájecím zdrojem (RS3411RPxs).

Pokud dojde k vyčerpání kapacity těchto NAS serverů, lze pomocí expanzních jednotek DX1211, resp. RX1211 kapacitu rozšířit až na celkových 108 TB u modelu DS3611xs, resp. 102 TB u modelu RS3411xs (při využití 3TB pevných disků). NAS servery a rozšiřovací jednotky jsou propojeny pomocí InfiniBandu.

Spotřeba zařízení činí u DS3611xs celkem 116 W, u RS3611xs pak 128 W, při hibernaci disků pak 59 W, resp. 78 W). Spotřeba je uváděna při plném osazení standardními 3,5“ disky.

Uvedené NAS servery využívají systém DiskStation Manager 3.1 (DSM 3.1), což je unifikovaný plně lokalizovaný operační systém používaný ve všech stanicích Synology. Systém efektivně řeší centralizované sdílení a zálohování dat mezi platformami Windows, Mac a Linux. Dalšími klíčovými aplikacemi jsou Web Station pro hostování webových stránek, Mail server, Dohledová stanice s podporou IP kamer, mobilní přístup a další.Komentáře