Výkonné UTM pro středně velké organizace představil WatchGuard

Nové bezpečnostní řešení kategorie UTM (Unified Threat Management), které podle výrobce poskytuje ochranu proti novým generacím ohrožení sítí, aplikací a dat, představila společnost WatchGuard.


 Jedná se o produkt XTM 8-Series , jež nabízí propropustnost firewallu až 5 Gb/s, takže je prý vhodné pro organizace s 1 000 až 5 000 uživatelů. Při zapnutí všech bezpečnostních funkcí dosahuje novinka propustnosti až 1,2Gb/s.

Systém dále podporuje technologii “hloubkové obrany”, která zahrnuje neustálou inspekci paketů a aplikační proxy brány. Novinka je podle slov představitelů výrobce schopna zachytit velké množství různých ohrožení, například fragmentované a deformované paketové útoky, spyware, malware nebo útoky typu DoS (Denial of Service).

XMT 8-Series využívá operační systém Fireware XTM, který brání sítě využitím inovativních bezpečnostních vlastností, jako jsou například plná HTTPS inspekce, zabezpečení VoIP a IM nebo Peer-to-Peer (P2P) blokace a navíc podporuje clustering a load balancing. XTM 8-Series rovněž rozšiřuje možnosti správy pomocí správního softwaru typu RBAC (Role Based Access Control), centralizovaného managementu a rozšířených funkcí hlášení.

Na rozdíl od jiných UTM řešeních, která prý poskytují pouze překlad síťových adres pro skrytí VoIP systémů, poskytuje WatchGuard XTM 8-Series zabezpečení na úrovni aplikací pro SIP a H.323 protokoly. Tyto bezpečnostní schopnosti skrývají, že jsou používány VoIP systémy, a zároveň je činí imunní proti útokům jako directory harvesting, input validation hacku (buffer overflow) a dalším.Komentáře
K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.