Vylepšené systémy Power7 představilo IBM – jsou vhodné např. pro analytické operace

Nové optimalizované systémy Power7, jež jsou podle výrobce vhodné na provozování nejnáročnějších aplikací používanými například ve zdravotnictví, či finančním sektoru, představila společnost IBM.


Mimo jiné dokážou zpracovávat velké množství probíhajících transakcí současně a informace analyzovat v reálném čase. Jedná se například o produkty BladeCenter PS703 a PS704, jež nabízejí dvojnásobný počet jader při zachování stejných rozměrů a spotřeby, dále Power 750 Express optimalizovaný pro náročné analytické úkoly, či Power 755, vysoce výkonný výpočetní cluster node s 32 jádry Power7.

IBM rovněž představila novou Systems Director Management Console, jež umožňuje administrátorům provozovat jak servery Power, tak blades s jednotným, intuitivním rozhraním pro fyzické i virtualizované řízení zdrojů.

Výrobce také oznámil nové přírůstky do řady energeticky úsporných počítačových platforem Intelligent Cluster vhodných například pro HPC. Jde o  předintegrovaných řešení, která staví na rackových serverech včetně platforem BladeCenter nebo iDataPlex osazených procesory Intel Xeon E7, 10Gb Ethernetem či podporou pro technologii InfiniBand s integrovanou bránou pro Ethernet.Komentáře