Vylepšený automatizovaný tiering od EMC nabízí větší granularitu i kompresi na blokové úrovni

6. 9. 2010

Sdílet

FAST umožňuje, aby byly celé datové svazky dynamicky přesouvány mezi jednotlivými vrstvami úložné infrastruktury v závislosti na tom, jak často je uživatelé potřebují (z toho vyplývá, na jak rychlém a tudíž drahém médiu jsou umístěny), přičemž pro nejpotřebnější dta jsou s úspěchem využívány například disky SSD (Solid-State Drives). Díky nové funkcionalitě se podle EMC zvýšila granularita dat, která lze přesouvat mezi vrstvami. Dosud bylo možné přenášet v blocích o velikosti 1TB, nyní se objem jednotky snížil na pouhý 1 GB. EMC si od tohoto kroku slibuje především mnohem efektivnější využití SSD, neboť na tyto drahé, ale velmi rychlé systémy bude možné umístit skutečně jen ta data, která jsou aktuálně potřebná.

EMC rovněž představila řešení FAST Cache, která zprovozňuje část SSD v storage systému s podporou tieringu jako nonvolatilní paměť cache za účelem zvýšení výkonu aplikací s intenzivními potřebami pro I/O operace. Objem také paměti přitom administrátoři zvolit podle své potřeby.

FAST nově podporuje i kompresi na blokové úrovni, přičemž dosud byla podporována jen souborová úroveň (file-level compression). Podle představitelů EMC novinka může snížit potřebu na fyzickou kapacitu úložiště až o polovinu.

Nový software Unisphere zase umožňuje, aby byly úložné pole střední třídy Clariion a úložiště typu NAS Celerra spravovány prostředníctvím jediného uživatelského rozhraní, což je změna oproti dříve používaným programům Navisphere a Celerra Manager.

EMC navíc oznámilo, že uvolnilo funkcionalitu Fibre Channel over Ethernet (FCoE) jak na Clariionech, tak na Celerrách, a to prostřednictvím speciálního I/O modulu.

Obě zmíněná uložiště jsou nově také osazena novými čipy Intel Westmere Xeon 5600, což prý mimo jiné zdvojnásobuje jejich I/O výkon oproti předchozí řadě využívaných procesorů.

Našli jste v článku chybu?