Vylepšený ePolicy Orchestrator od McAfee slibuje univerzální řešení zabezpečení

ePO 4.5 podle výrobce představuje údajně první platformu pro správu zabezpečení, která umožňuje centrální správu sítí, systémů, dat i řešení pro zajištění shody.Veškeré procesy probíhají v reálném čase pomocí technologie Global Threat Intelligence společnosti McAfee (včetně technologií Artemis a TrustedSource). Nová verze platformy ePO přináší vylepšenou škálovatelnost, nové webové rozhraní pro správu, nové workflow a automatizovaný systém, který dále zefektivňuje bezpečnostní operace.

Hlavní vlastnosti platformy ePO 4.5 podle výrobce:
• Vylepšuje škálovatelnost podnikového prostředí pomocí nové vícestupňové architektury, která umožňuje vyrovnávání zátěže, podporu v případě selhání a větší dostupnost informací o serverech, které umožňují vylepšení správy politik a reportingu.
• Nové, přizpůsobitelné webové rozhraní s jednoduchou navigací a většími možnostmi reportování poskytuje okamžitou viditelnost bezpečnostní situace v organizaci. Vylepšení rozhraní je intuitivnější a lépe umožňuje úplný (end-to-end) pohled napříč bezpečnostním prostředím celé firmy.
• Vylepšené workflow a automatizovaný systém pomáhají minimalizovat množství zranitelností a ušetří čas administrátora při dokončování obvyklých úkolů. Tento systém může používat pokročilé možnosti platformy ePO pro „známkování" rizik a automaticky přidávat obranu potenciálně ohroženým systémům. Administrátoři mohou také vyvíjet bezpečnostní politiky, a automatizovat tak ochranu založenou na uživatelských profilech
a nikoliv pouze na systému nebo zařízení (to je zvlášť důležité pro možnosti šifrování
a filtrování adres URL). Další vlastností je integrace s řešeními HP OpenView a BMC Remedy, která umožňuje automatizovat úlohy workflow a dodat bezpečnost jako transparentní součást IT operací.
a vyhrazena.

Firmy mají složitá prostředí, jejichž údržba znamená velké finanční náklady; optimální není
v těchto případech ani míra ochrany. Jednotlivé nástroje nejsou obecně schopné mezi sebou sdílet informace, koordinovat reakce na hrozby a dávat do souvislosti jednotlivé bezpečnostní incidenty. Průzkum bezpečnostního sektoru podle McAfee ukazuje, že v sítích velkých podniků se používá řešení až 200 různých dodavatelů zabezpečení IT.Komentáře