Vysoce výkonné servery řady x86 nabízí Oracle

Oracle uvedl na náš trh nejnovější servery řady Sun Fire a Sun Blade. Osazeny jsou procesory Intel Xeon a pyšní se vysokým výkonem i nízkou spotřebou.


První model, Sun Fire X4170 M3, je univerzální dvousoketový server vhodný pro provoz všech vrstev softwaru Oraclu -  tedy  od databáze přes middleware (WebLogic, Webcenter, Beehive) až po podnikové aplikace typu ERP, CRM, SCM.

Server je dostupný v  1U provedení, přičemž optimálně kombinuje výpočetní výkon, kapacitu paměti i externí konektivitu.

Server je osazen dvěma procesory Intel Xeon E5-2600, je dostupný ve třech konfiguracích při škálovatelnosti až do 13 TB, resp. 2,4 TB flash storage a dvěma rozhraními se čtyřmi PCIe 3.0 rozšiřujícími sloty.

K připojení do sítě slouží čtyři 10GbE porty. Sun Fire X4170 podporuje až 256 GB paměti v podobě nízkonapěťových 16 GB RDIMM na frekvenci 1 600 MHz.

Velký důraz byl kladen také na energetickou efektivitu – server používá zdroj s účinností až 94 %. Zónová teplotní čidla spolu s regulací otáček ventilátorů optimalizují spotřebu energie a produkci tepla bez vlivu na výkonnost systému.

Model Sun Fire X4270 M3  je výkonný škálovatelný  server vhodný pro široké spekturm zátěže včetně provozu složitějších prostředí např. komplexních databázových clusterů. Tento kompaktní 2U server naleznete v nabídce v třech provedeních. Jednou z výhod modelu X4270 je velká disková kapacita – až 37,2 TB diskového prostoru či 7,8 TB flash storage. Stejně jako 1U  model i X4270 využívá procesory z řady Intel Xeon E5-2600 a zajišťuje konektivitu pomocí čtyř 10GbE portů. Dále disponuje dvěma rozhraními se šesti PCIe 3.0 rozšiřujícími sloty.

V porovnání s předchozí generací přináší o třetinu více procesorových jader a threadů, což zaručuje vyšší výkon při zachování 2U rozměru, což z něj činí prý nejhustší a nejvýkonnější server ve své třídě.

A konečně Sun Blade X6270 M3  je bladovým provedením x86 řady serverů a je určen pro zasunutí do šasí Sun Blade 6000.  Díky svým vlastnostem jako je flexibilita, možnost snadného nasazení a následného provozu je idelálním stavebním kamenem při budování cloud infrastruktury.

Tento server je osazen dvěma procesory řady Intel Xeon E5-2600, k dispozici je 24 DIMM slotů s celkovou maximální kapacitou 384 GB RAM, dva 1Gb ethernetové porty, rozhraní ExpressModules pro připojení k síti a čtyři sloty pro 2,5palcové disky. V porovnání s předchozí generací přináší Sun Blade X6270 M3 až 80% nárůst výkonu.Komentáře