Využijte NAS také jako Wi-Fi access point

WirelessAP Station, aplikaci, která umožní využívat NAS jako bezdrátový přístupový bod, ohlásil Qnap. Uživatelé musí do NAS jen přidat Wi-Fi kartu pro rozhraní PCIe.

Využijte NAS také jako Wi-Fi access point


WirelessAP Station uživatelům umožňuje přímé připojení jejich zařízení k jejich NAS pro přístup k souborům a službám bez ovlivnění výkonu sítě, tvrdí produktový manažer společnosti QNAP Hanz Sung a dodává, že novinka nejen poskytuje službu bezdrátové základnové stanice, ale vytváří prostředí nezávislé a zabezpečené bezdrátové sítě.

Modely QNAP NAS s více porty PCIe mohou mít dokonce nainstalovány i další karty bezdrátových sítí a vytvářet tak více nezávislých základnových stanic, čímž umožňují rozmanitější možností připojení.

WirelessAP Station je užitečná i k vybudování soukromého prostředí internetu věcí, takže uživatelům umožňuje nakonfigurovat zabezpečenou nezávislou síť neprocházející přes jiná síťová zařízení.

 

Minimální požadavky na systém podle výrobce:

  • QTS 4.3.0 nebo novější
  • Řada TVS-x73 či jiné NAS se sloty PCIe 
  • Podporované síťové karty: TP-Link TL-WDN4800 N900, TP-Link TL-WDN3800 N600, TP-Link TL-WN881ND N300, TP-Link TL-WN781ND N150
Úvodní foto: Qnap


Komentáře