Vývojářská sada Mote Runner od IBM má rozšířit možnosti využití bezdrátových senzorových sítí

Společnost IBM představila na konferenci Sensors Expo & Conference 2010 novou sadu nástrojů pro vývoj softwaru, která pomůže společnostem a veřejné správě více využívat senzory a digitální zařízení k návrhu a tvorbě inteligentních produktů a systémů.


Bezplatně dostupný software si klade za cíl globálně rozšířit sítě bezdrátových senzorů tím, že usnadní jejich programování a používání.

Nová sada nástrojů pro vývoj softwaru (SDK), vytvořená IBM, byla nazvána Mote Runner a klade si za cíl zjednodušit programování a využívání bezdrátových senzorových sítí. Mote Runner poskytuje programátorům otevřenou a vstřícnou platformu pro připojení senzorů a ovládacích členů v rámci bezdrátových senzorových sítí (WSN). Bezdrátové mikrosenzory – jinak také uzly senzorových sítí – shromažďují takové informace jako je třeba teplota, pohyb či množství světla a naměřené hodnoty přenášejí v bezdrátové síti.

V běžné praxi může Mote Runner pomoci například společnosti pro správu budov s nasazením senzorů ve výškové budově. Tato technologie umožní:
·    vyvinout aplikace pro senzory monitorující vybavení budov, teploty v místnostech, rozvody vody atd.;
·    simulovat, kde mají být senzory v budově rozmístěny, a vyzkoušet, jak budou komunikovat;
·    vzdáleně přeprogramovat senzory rozmístěné po celé budově.

Sada nástrojů pro vývoj softwaru Mote Runner je k dispozici zdarma pro nekomerční využití univerzitami a studenty a jako 90denní zkušební verze pro podnikové uživatele na webu IBM alphaWorks – www.alphaworks.ibm.com/tech/moterunner. IBM rovněž poskytuje na webu IBM alphaWorks bezplatnou podporu.Komentáře