Vyzkoušeli jsme: Skladná powerbanka Moshi s integrovaným kabelem

Skladných zásobníků energie pro mobilní telefon není nikdy dost. Navíc v praktickém provedení pro oba dominantní konektory.

Vyzkoušeli jsme: Skladná powerbanka Moshi s integrovaným kabelemZnáte to, dochází vám šťáva v mobilu a nemáte po ruce nabíječku nebo zásuvku. Nebo ji náhodou s sebou máte, případně vám ji někdo půjčí, ale zase nemá nevhodný kabel.

Powerbanka Moshi IonGo 5K Duo řeší oba problémy. Jednak je velmi skladná (118 gramů), takže se vejde do kapsy nebo i menší dámské kabelky, a hlavně má už integrované dva kabely s nejpopulárnějšími konektory Lighting na USB-C. Oba jsou umě skryté pod magnetickým obalem nabíječky, takže při nepoužívání nepřekáží. Stačí si jen vybrat který potřebujete, zasunout do konektoru a užívat si extra prodloužený čas s mobilem. Zvládnete současně dokonce nabíjet dva telefony s různými konektory.

Na kompaktní rozměry nabízí IonGo 5K Duo poměrně velkou kapacitu – jak napovídá název, jde o 5000 mAh, což bez problémů stačí na dobití téměř každého mobilu z 0 na 100.

K zajímavým technologiím patří Pass-through charging, kdy po zapojení nabíječky do zásuvky lze současně dobíjet nabíječku a z ní i mobil.

To však platí pouze v případě iPhonů, neboť Moshi se dobíjí přes integrovaný USB-C kabel, který právě slouží zároveň k nabíjení USB-C telefonů. Mimochodem, powerbanka má samozřejmě MFi certifikát pro bezproblémovou spolupráci se zařízeními Apple.

Výstupní výkon nabíječky na konektoru USB-C je 15W a na Lightingu 12 W, tedy dvakrát víc, než standardně dodávané nabíječky k mobilním telefonům iPhone.

Za největší nedostatek IonGo 5K Duo považuji skutečnost, že k jejímu nabití potřebujete nabíječku s výstupním USB-C konektorem. Tyto nabíječky zatím opravdu nejsou příliš rozšířeny, takže to v případě cestovaní vyvolává nutnost přibalit si další nabíječku.

Cena za IonGo 5K Duo není nijak nízká, Moshi ji na webu prodává za téměř 80 euro. Získáte ale za ně hezky vypadající, výkonnou a dobře zpracovanou powerbanku.

Úvodní foto: Moshi

Galerie

Komentáře