WD nabízí pevné disky optimalizované pro dohledová řešení

Dostupnost 3,5"pevných disků Purple, které jsou určené speciálně pro záznam streamovaného videa, oznámila firma WD.

WD nabízí pevné disky optimalizované pro dohledová řešení


Novinka je navržena pro ukládání videozáznamů z kamerových dohledových systémů a jsou tak vhodné do zabezpečovacích systémů v domácnostech, domácích kancelářích i malých firmách, kde se používá až 32 kamer s rozlišením HD. Nové disky se dodávají v kapacitách od 1 TB až po 4 TB.

Disky WD Purple nabízejí oproti běžným HDD nižší spotřebu energie a podle výrobce mají mnoho funkcí, které byly dříve vyhrazené pro úložiště na úrovni podnikových řešení.

„WD optimalizovalo produktovou řadu WD Purple pro aplikace bezpečnostních zařízení. Dosahujeme tak vylepšeného přehrávání videozáznamu ve vysokém rozlišení, při nepřetržité - 24/7 - pracovní zátěži v prostředí kamerových sledovacích systémů,” říká Matt Rutledge, senior viceprezident WD.

Disky se snadno se integrují do nových ale i stávajících bezpečnostních systémů a jsou kompatibilní se šasi a čipovými sadami předních výrobců. Doporučená cena činí 69 eur (1TB verze) až 159 eur (za 4TB variantu).

Trh se zabezpečovacími kamerovými systémy jednoznačně přechází od analogových kamer k síťovým, říká Jon Cropley, analytik společnosti IHS Technology.

Podle něj zvyšování rozlišení, dynamický rozsah záznamu a funkcionality pro denní a noční záznam přinášejí stále vyšší požadavky na ukládací řešení, která tak musí být schopna uložit stále větší objemy videozáznamu.”

Technologie v nových discích WD Purple podle výrobce:

  • AllFrame – Tato technologie využívá streamování prostřednictvím rozhraní ATA, pomáhá eliminovat ztrátu záznamu a zlepšuje přehrávání a datový tok. Firmware disků WD Purple zabraňuje pixelaci obrazu a výpadkům nahrávání.
  • Advanced Format Technology (AFT) –umožňuje zvyšovat hustotu zápisu a byla přijata společností WD i dalšími výrobci disků. Zajišťuje zvyšování kapacity.
Úvodní foto: © Santiago Cornejo - Fotolia.com


Komentáře