WebOS bude od příštího roku ve všech PC od HP, nahradit Windows by však neměl

Od roku 2012 bude HP dodávat svůj WebOS, operační systém získaný při nedávné akvizici společnosti Palm, nejen do smartphonů, tabletů a tiskáren, ale i do všech svých PC, tedy jak notebooků, tak desktopů.


Šéf HP Léo Apotheker doufá, že to bude pro jejich firmu představovat konkurenční výhodu. „Vytvoříme masivní platformu,“ tvrdí Apotheker.

Podle něj bude WebOS dodáván spolu s Windows, zatímco technický šéf Phil McKinney uvedl, že PC bude mít integrovanou „WebOS experience." Prý to ale nebude formou virtualizace, ale spíše nějakým rozšířením systému Windows.

WebOS se poprvé objevil v roce 2009 ve smartphonech Palm Pre. O rok později koupila firmu Palm právě společnost Hewlett-Packard a vzápětí jej použila ve svých tiskárnách a v chytrém telefonu Pre 2. V současnosti vývojáři HP pracují na tabletu TouchPad a na smartphonech Pre 2 a Veer – všechny by měly pracovat s operačním systémem WebOS. Bližší představení prvního tabletu s WebOs od HP najdete v článku Video: Co přinese nový tablet TouchPad od HP?Komentáře