Wedos Disk nabízí terabajty úložného prostoru v cloudu

Používat cloudové úložiště pro zálohování a sdílení dat mezi více počítači se stává běžnou záležitostí. Kromě celosvětových služeb existuje i několik českých. Jednou z nich je Wedos Disk.

Wedos Disk nabízí terabajty úložného prostoru v cloudu


Kopírování souborů pomocí SMBPoskytovatel nenabízí žádného speciálního klienta ani aplikaci pro mobilní přístroje. K přenosu dat lze použít standardní datové nástroje, konkrétně protokoly FTP, SMB a rsync. Cloudový disk tak lze díky protokolu SMB připojit k počítači jako trvalý pevný disk a pracovat s ním zcela běžně jako s ostatními zařízeními v počítači. Poskytovatel nijak neomezuje přenosovou rychlost, při zálohování větších objemů dat je však třeba počítat s omezenou kapacitou vlastního připojení k internetu. Většina poskytovatelů připojení totiž nabízí asymetrickou kapacitu – data lze mnohem rychleji přenášet z internetu do vnitřní sítě než opačným směrem.

Služba byla spuštěna v testovacím provozu letos v létě, v současnosti již běží naplno. Uživatelé hostingových služeb společnosti mohou získat omezenou kapacitu ke své službě zdarma, větší prostor nabízejí placené programy. Nejmenší cloudový disk – 5 GB – lze získat k webhostingu stránek. Dvojnásobnou kapacitu mohou získat uživatelé virtuálního serveru. 30 GB lze pronajmout za 50 korun měsíčně, 100 GB za 100 korun a 1 TB za 300. Nejvyšší nabízenou kapacitu lze slučovat. Je tedy možné předplatit si například 10TB virtuální disk.

Úvodní foto: © ekzman - Fotolia.com


Komentáře