Wi-Fi extender 802.11ac poprvé i s průchozí zásuvkou

Wi-Fi extender EX3800, který odstraňuje tzv. mrtvé zóny Wi-Fi a zároveň zahrnuje průchozí zásuvku pro připojení dalšího spotřebiče, představil Netgear. Novinka nabízí přenosovou rychlostí až 750 Mb/s. Přístroj lze navíc nakonfigurovat a používat také jako samostatný přístupový bod Wi-Fi 802.11ac.

Wi-Fi extender 802.11ac poprvé i s průchozí zásuvkou


Extender podle výrobce výrazně zvyšuje pokrytí, dosah i výkon jakékoli stávající Wi-Fi sítě. Pracuje ve dvou frekvenčních pásmech 2,4 GHz a 5 GHz a disponuje dvěma externími anténami. Přístroj je kompatibilní se všemi stávajícími modely routerů a díky technologii FastLane dokáže obě frekvenční pásma spojit do jednoho superrychlého bezdrátového připojení, které je ideální pro streaming HD videa či on-line hraní.

Ethernetový port, který model EX3800 obsahuje, umožňuje připojení dalších zařízení do sítě. Automaticky detekuje rychlost zařízení připojeného přes síťový kabel a přizpůsobuje mu poskytovanou přenosovou rychlost.

Je-li extender nakonfigurován pro použití coby přístupový bod, lze k němu prostřednictvím ethernetového kabelu připojit internetovou bránu a využívat jej jako plnohodnotný Wi-Fi hotspot.

Po zapojení se spustí automatická konfigurace, v rámci níž stačí pouze vybrat Wi-Fi síť, jejíž dosah a výkon má extender zvýšit. Vytvořit zabezpečené připojení do stávající Wi-Fi sítě lze stiskem tlačítka WPS.

Správní aplikace, jež zajišťuje nastavení dalších funkcí, jako např. správu Wi-Fi pokrytí či plánovač rodičovské kontroly, funguje i na mobilních zařízeních se systémem Android a iOS.

Produkt stojí 2 290 Kč.

Úvodní foto: Netgear


Komentáře