Wi-Fi router s propustností více než 3 Gb/s představil D-Link

AC3200 Ultra, svůj zatím nejvýkonnější Wi-Fi router, uvedl na náš trh DLink. Nabízí mimo jiné celkové rychlost bezdrátového přenosu až 3,2 Gb/s díky použití tří speciálně navržených Wi-Fi vysílačů.

Wi-Fi router s propustností více než 3 Gb/s představil D-Link


 

Směrovač, který využíjí SOHO nebo náročné domácnosti, má šestici antén, které nabízejí extrémní výkon s velkým dosahem a optimalizovaným pokrytím.

Router je vybaven řadou pokročilých funkcí, které zahrnují Wi-Fi AC beamforming pro zesílení signálu a zvýšení dosahu sítě, SmartConnect pro automatické zařazování zařízení do Wi-Fi pásma a optimální využití šířky pásma, a pokročilý QoS mechanizmus s grafickým uživatelským rozhraním. To umožňuje snadno nastavovat prioritu aplikací a zařízení.

Produkt je vybaven také gigabitovými WAN/LAN ethernetovými porty pro vysokorychlostní kabelové připojení. Integritu a snadné zabezpečení sítě zajišťuje WPA/WPA2 šifrování a funkce Wi-Fi Protected Setup (WPS).

Wi-Fi router nabízí i nové uživatelské rozhraní, které umožňuje ovládat konfiguraci sítě pouhým dotykem přímo ze smartphonu nebo tabletu. Nastavení rodičovské kontroly, blokování nežádoucích zařízení, monitorování internetové aktivity a vytváření Wi-Fi hostitelských sítí tak prý nikdy nebylo jednodušší. Podporováno je také snadné nastavení přes mobilní telefon nebo tablet pomocí bezplatné aplikace Quick Router Setup (QRS).

Cena novinky činí necelých devět tisíc včetně DPH.

 

Vlastností AC3200 Ultra podle výrobce:

  •  Rychlost bezdrátového přenosu až 1300 Mb/s v obou 5GHz pásmech a 600 Mb/s v 2,4GHz pásmu
  • Šest antén pro pokrytí celého prostoru
  • WPS Setup – navázání spojení se zařízeními s funkcí WPS pouhým stisknutím tlačítka
  • Zpětná kompatibilita – spolupracuje s dosavadními Wi-Fi zařízeními (802.11n/g)
 
Úvodní foto: D-Link


Komentáře