WIA se stala virtuálním operátorem v mobilních hlasových službách

Společnost WIA, alternativní český telekomunikační operátor, rozšířila portfolio hlasových služeb o Sipy Mobil. WIA se tak stává prvním MVNO (Mobile Virtual Network Operator) v ČR i v oblasti telefonování. Sipy Mobil vznikl na základě velkoobchodního kontraktu mezi firmami WIA a Mobilkom.


Od čtvrtka mohou zákazníci společnosti WIA využívat novou službu Sipy Mobil, která byla implementována ve spolupráci s telekomunikačním operátorem Mobilkom. Ten zprostředkovává transport hlasového kanálu od mobilního zařízení k ústředně Sipy (WIA). Hovor je následně zpracováván jako běžný provoz VoIP, což umožňuje podle zástupců poskytovatele služeb realizaci velmi flexibilních a moderních řešení.

Sipy Mobil představuje spojení mobilního telefonování a IP telefonie. Produkt je určen jak pro domácnosti jako předplacená služba, tak i pro firmy s možností běžného měsíčního vyúčtování. Zejména domácí uživatelé, kteří v současné době využívají balíčků internetu a telefonování, mají možnost získat alternativní komunikační řešení. Wia již v uplynulém roce navázala spolupráci s Mobilkomem v oblasti poskytování mobilních datových služeb.

Uživatelé mají k dispozici volání zdarma mezi Sipy mobily i běžnými VoIP telefony, společný kredit na volání pro více pevných i mobilních telefonů, rychlý přehled o nákladech na telefonování prostřednictvím online výpisu hovorů, plateb apod.Komentáře