Windows 7 a Windows phone byly včera oficiálně uvedeny v ČR, Windows Server 2008 R2 na představení u nás zatím čeká

Společnost Microsoft včera spojila oficiální uvedení na trh produktů Windows 7 a dále přístrojů Windows phone, což je nové označení pro smartphony s Windows Mobile, jejichž verze 6.5 byla představena 6. října. Co se týká podnikového OS Windows 2008 Server R2, který byl vyvíjen společně se "sedmičkami", ten bude v ČR oficiálně představen až později, i když globální "launch" měl také již včera.


Na pultech obchodů jsou od včerejšího rána k dostání počítače s novým operačním systémem Windows 7 a chytrá mobilní zařízení Windows phone s novým operačním systémem Windows Mobile 6.5. Souběžné uvedení obou produktů na trh není podle zástupců Microsoftu náhodné. Svět osobních počítačů a mobilních telefonů spolu propojuje stejný důraz na jednoduchost používání a dokonalá vzájemná komunikace.

Na příchod nové generace operačních systémů Microsoft Windows pro osobní počítače i mobilní zařízení se připravovali výrobci počítačů a telefonů, tvůrci aplikací i prodejci. Na nová Windows čekali i samotní uživatelé, kteří se podíleli na jejich vývoji používáním testovacích verzí a následnou zpětnou vazbou. V Česku jich byly desetitisíce a tři české firmy – Profitech Food, Twinscomp a Heap - přijal Microsoft do úzkého okruhu společností, které Windows 7 testovaly před jejich oficiálním uvedením na trh v reálném provozu. S nasazením systému Windows 7 v těchto případech pomáhali partneři Microsoftu, společnosti AutoCont a Daquas.

Celý vývoj Windows 7 se podle zástupců Microsoftu od počátku soustředil na způsob, jakým uživatelé pracují s informacemi a byly brány v úvahu připomínky milionů uživatelů i velkých organizací. Přepracované uživatelské rozhraní má umožnit pracovat rychleji a například nedávno otevřené dokumenty či navštívené webové stránky je možné otevřít na dvě kliknutí myší.

Microsoft očekává, že se do konce roku 2010 prodá v ČR více než 1 milion počítačů s Windows 7.Komentáře