Windows 7 beta 1: Jak získat aktivační klíč?

Vzhledem k tomu, že v diskusních fórech na internetu se množí dotazy uživatelů, jak získat aktivační klíč (activation key) pro nedávno uvolněnou beta verzi Windows 7, se kterým pak systém funguje až do 1. srpna 2009, přinášíme vám zde jednoduchý návod.


Krok 1:
Nejprve se přihlašte např. na Profile Center Microsoftu - pokud máte účet třeba na MSN Hotmail či MSN Messengeru, použijte přihlašovací údaje z něj. Pokud ne, zaregistrujte se na uvedené stránce (Sign up now) a následně budete přihlášeni. Podobně je možné se přihlásit např. na Technet či další sítě Microsoftu.

Krok 2:

Přejděte na jeden z následujících odkazů, kde vám bude vygenerován aktivační klíč:

Pro 64bitovou verzi Windows 7:

https://www.microsoft.com/betaexperience/productkeys/win7-64/enus/default.aspx


Pro 32bitovou verzi Windows 7:

https://www.microsoft.com/betaexperience/productkeys/win7-32/enus/default.aspx

Pokud nejste přihlášeni (tj. pokud jste přeskočili Krok 1 nebo jej neprovedli správně), budete odkázání na domovskou stránku Windows 7. Bez přihlášení klíč získat nelze.

Krok 3:
Získané číslo přepište do Windows 7 a užijte si vaši kopii až do 1. srpna 2009. Nezapomeňte, že aktivační klíče dostane jen prvních 2,5 milionu zájemců a po jejich vyčerpání už nebudou dále přidělovány! Microsoft doporučuje stránku s přiděleným klíčem vytisknout, aby jste ji měli po ruce i při případné další instalaci a nemuseli jste zbytečně generovat jiný klíč.Komentáře