Windows 7 beta 1 obsahují nepříjemnou chybu

To, že beta verze Windows 7 bude obsahovat chyby a že úkolem testerů bude jich co nejvíce objevit, bylo od počátku asi všem jasné. Nicméně hned jedna z prvních odhalených chyb se ukázala jako velmi nepříjemná, neboť nenávratně poškozuje uložené MP3 soubory na disku.


Na tento problém si uživatelé začali stěžovat téměř hned po vypuštění testovací verze Windows 7 a Microsoft potvrdil, že je způsobena integrovaným přehrávačem Windows Media Player 12. Ten je nastaven tak, aby automaticky z internetu aktualizoval údaje v hlavičce MP3 souborechů jako jsou název skladby, autor, žánr či z jakého alba song pochází. Právě tato funkce soubory MP3 ale místo aktualizování často nenávratně poškozuje - pokud mají metadata délku větší než 16 kB, je jimi přepsán začátek skladby a pak chybí několik úvodních sekund hudby. Řešením je buď aktualizaci vypnout a nebo úmístit MP3 na disk, který je "read-only", případně souborům nastavit příslušné atributy.

Microsoft sám tuto chybu údajně objevil těsně před pátečním vydáním beta verze Windows 7, ale nestihl ji již opravit a rozhodl se proto vydat samostatnou aktualizaci, která je distribuována prostřednictvím služby Windows Update a nebo je možné jí stáhnout přímo ze stránek Microsoftu - pro x86 (32bitovou) tak i x64 (64bitovou) verzi.Komentáře