Windows 7: Problémy se stahováním vyřešeny

Uvolnění první beta verze Windows 7 v pátek večer vyvolalo tak velký zájem uživatelů o její testování, že servery Microsoftu byly dlouhodobě přetíženy - instalační soubory nebyly dostupné nebo docházelo často k přerušení stahování.


Od včerejšího odpoledne by však již mělo vše fungovat tak jak má, protože první vlna náporu opadla a Microsoft navíc podle slov svého zástupce posílil infrastrukturu a k výpadkům by nyní v současnosti už docházet nemělo. Windows 7 beta 1 jsou ke stažení z této stránky:

http://www.microsoft.com/windows/windows-7/beta-download.aspx


Co se týká provozu této beta verze, Microsoft specifikoval, jak bude vypadat omezení jejího testování pro prvních 2,5 milionů uživatelů. Windows 7 totiž potřebují pro svoji funkčnost do srpna 2009 aktivační klíč, který získá právě jen prvních 2,5 milionu zájemců. Beta verzi pak sice bude možné stahovat a instalovat i nadále, ovšem bez klíče bude funkční jen 30 dní.

Microsoft také potvrdil, že aktuální testovací verze Windows 7 již obsahuje kompletní vlastnosti finální verze, takže funkcionalita systému se nebude již výrazněji měnit. V nedávné době se také objevily informace o tom, že Microsoft umožní uživatelům Visty, kteří si tento operační systém zakoupí spolu s počítačem v druhé polovině letošního roku, zcela bezplatnou aktualizaci na Windows 7. Více najdete v článku Microsoft nabídne uživatelům Visty bezplatnou aktualizaci na Windows 7.

Stáhli jste si i vy Windows 7 beta 1? Jaké jsou vaše dojmy z tohoto operačního systému? Podělte se s námi o svoje potřehy v diskuzním fóru pod článkem!Komentáře