Windows 8.1 jsou tu – a s nimi opět i tlačítko Start

Dostupnost Windows 8.1 oznámil Microsoft. K dispozici je zdarma pro současné uživatele Windows -- stáhnout ji lze prostřednictvím Windows Store.

Windows 8.1 jsou tu – a s nimi opět i tlačítko Start


Pro ostatní zájemce předinstalovaný na nových zařízeních a jako krabicový software v maloobchodním prodeji.

Mezi klíčové novinky 8.1 patří například více přizpůsobitelná úvodní obrazovka, která nabízí možnost upravit si velikost dlaždic, barvu a vzhled pozadí dle individuálních preferencí včetně možnosti startovat do známé plochy Windows. Update také přináší zpět tlačítko Start jako centrální bod pro navigaci.

Nové vyhledávání Bing zase poskytuje jednodušší cestu k obsahu a informacím v zařízení nebo na internetu -- výsledky se zobrazují v jednom náhledu uzpůsobeném i pro dotykové ovládání. Varianta 8.1 nabízí i přehled aplikací a služeb přímo z úvodní obrazovky, což umožňuje k nim přistupovat velmi rychle a pohodlně. Windows 8.1 má rovněž nativní podporu pro 3D tisk i formáty 3D tisku.

Přepracovaný Windows Store navíc zlepšuje to, jak se aplikace zobrazují, což umožňuje snadnou orientaci uživatelů mezi aplikacemi a zrychluje cestu k nalezení té správné. Zavedení kategorií, jako například Nové a populární, umožňuje mít přehled o aplikacích, které přibyly nebo patří mezi nejoblíbenější.

S Windows 8.1 se aplikace automaticky aktualizují, tudíž uživatelé mají neustále nejnovější verze dostupných aplikací.

Úvodní foto: © Microsoft


Komentáře