Windows na Macu? VMware nabízí prý nejlepší způsob

Novou verzi produktu Fusion pro počítače Mac představila firma VMware. Prodávat se začne 27. října.


Novinka podle výrobce zajišťuje hladký běh operačního systému Windows na počítačích platformy Mac, dále velmi zjednodušuje přestup uživatelů klasických osobních počítačů na platformu Mac – vedle macovských aplikací totiž mohou díky němu na systémech Mac běžet i nativní aplikace Windows včetně her náročných na grafiku.

Hlavní výhody podle výrobce:

• Optimalizováno pro Snow Leopard. Jako software stavěný na míru Macům využívá Fusion 3 architekturu macovského operačního systému Mac OS X Snow Leopard s jeho 64bitovým základním enginem a nativní podporou 64bitového kernelu.

• Hladká práce s Windows 7. Fusion 3 bude první softwarem, který umožní plné využívání operačního systému Windows 7 v paralelním běhu s macovským systémem a za využití aplikací Windows Aero a Flip 3D.

• Jednoduchý přestup mezi platformami. Fusion 3 umožní jednoduchý přesun dat a aplikací uživatelů z PC na Maca za pomoci několika jednoduchých kroků – a to jak bezdrátově, tak přes pevnou ethernetovou síť. To přináší ochranu předchozích investic uživatelů do jejich původních aplikací běžících na operačním systému Windows a možnost využívat nadále potřebné programy.

• Nejlepší 3D grafika ve své třídě. Díky podpoře OpenGL 2.1 a DirectX 9.0c Shader Model 3 bude možné na Macu spouštět 3D hry a aplikace běžící na Windows – vše bez restartu.

„Virtualizace pod taktovkou VMwaru již více než deset let umožňuje uživatelům volbu, na čem chtějí provozovat své oblíbené aplikace. Jsme velmi potěšeni rychlým přijetím programu Fusion mezi uživateli Maců od jeho uvedení na trh před dvěma roky. Fusion je dnes první volbou pro zajištění běhu Windows na počítačích platformy Mac,“ řekla viceprezidentka a generální ředitelka divize desktopů společnosti VMware Jocelyn Goldfein a dodala: „Nová verze staví na prověřené platformě a zjednodušuje na maximum spouštění aplikací Windows na Macích.”Komentáře