Windows Server 2012 vstupuje na náš trh, chce změnit pojetí cloudů

Novou verzi svého vlajkového operačního systému pro servery oficiálně uvedl na náš trh Microsoft. Jeho hlavním přínosem má být podpora cloudového prostředí v datových centrech.


Windows Server 2012Infrastrukturní novinka podle představitelů Microsoftu přichází s řadou inovací v podobě doposud oddělených služeb jako pokrokových datových uložišť, inovovaných síťových technologií, virtualizace a možností automatizace.

Stovky nových funkcí slibují výrazný skok v rychlosti, rozsahu a výkonu data center a aplikací. Díky dosavadním zkušenostem a znalostem z oblasti systémového managementu, vývoje aplikací, databází a virtualizace budou moci zákazníci konečně naplno využít možností cloud computingu.

Například Hyper-V nově podporuje až 64 virtuálních procesorů a 1 TB paměti, což je výrazně vice oproti předchůdci (čtyři procesory  a 64GB paměti).  Protokol Server Message Block (SMB) pro síťovou komunikaci byl updatován tak, aby umožnil rychlejší transport dat a řešení Server Manager zase podporuje najednou více serverů.

Ve spojení s Windows Azure a System Center pak budou mít možnost řídit a provozovat aplikace a služby skrz privátní, hostovaný a veřejný cloud.

“S Windows Serverem 2012 startujeme novou éru cloudových operačních systémů, v rámci které umožníme našim zákazníkům využívat datová centra bez jakýchkoliv omezení,” říká Dalibor Kačmář, manažer serverové divize společnosti Microsoft.

Zájem firem a výhodnost včasného nasazení Windows Serveru 2012 prý potvrzuje i průzkum společnosti Microsoft, který proběhl mezi 70 prvními zákazníky po celém světě.

Zhruba 52 % dotázaných očekává snížení prostojů, 41 % zrychlení nasazení úloh a zvýšení efektivity v rozsahu 15ti hodin na jednoho zaměstnance za rok. 91 % firem si od implementace slibuje pokles potřeby pracovní síly při správě serveru a 88 % při správě sítě.Komentáře