XenApp, řešení pro doručování aplikací na fyzické a virtuální desktopy, uvedl ve verzi 6 na trh Citrix

XenApp 6, řešení pro centralizaci aplikací v datových centrech a jejich doručování jako služby na vyžádání na fyzické i virtuální desktopy, uvedla na náš trh firma Citrix. Novinka nabízí mimo jiné snadnější centrální správu, lepší škálovatelnost ve firemním prostředí či užší integraci s technologiemi Microsoftu, jako jsou App-V nebo Windows Server 2008 R2.


XenApp 6 prý také zlepšuje produktivitu koncových uživatelů díky vylepšené technologie HDX a zjednodušení samoobslužného přístupu k aplikacím z libovolného zařízení, například z počítačů PC a Mac, notebooků a smartphonů. Nová vylepšení v XenApp 6 budou k dispozici také jako integrovaná funkce komplexního řešení virtualizace desktopů Citrix XenDesktop 4.

Klíčové vlastnosti dle výrobce:

• Zjednodušená správa – XenApp 6 výrazně zjednodušuje používání počítačů pomocí AppCenter, nové výkonné ovládací konzoly, která usnadňuje IT oddělením centrální správu všech aplikací v celé firmě z jednoho místa.

• Škálovatelnost – XenApp 6 byl ověřen při škálování pro více než 100 000 souběžně pracujících uživatelů na jediné serverové farmě.To přináší zákazníkům vysokou úroveň úspory nákladů a efektivity datového centra.

• Rozšířená integrace s řešeními Microsoftu – Hladká integrace mezi XenApp 6 a Microsoft App-V usnadňuje zákazníkům centrální správu aplikací při použití jakékoli kombinace lokálních a hostovaných řešení, která nejlépe vyhovuje jejich unikátním potřebám. XenApp 6 obsahuje také úplnou podporu pro Microsoft Windows Server 2008 R2 s přidáním rozsáhlých vylepšení platformy, zahrnujících zjednodušené poskytování, snadnější automatizaci a snížení spotřeby energie.

• Samoobslužné aplikace – Prostřednictvím integrace s Citrix Dazzle dává XenApp 6 uživatelům vyšší úroveň flexibility a mobility. Dovoluje jim vybírat si potřebné aplikace bez nákladné manuální podpory ze strany IT oddělení. Aplikace dostupné uživatelům přes „výkladní skříň“ Dazzle mohou zahrnovat ty, které jsou doručovány pomocí XenApp nebo Microsoft App-V, stejně jako SaaS nebo webové aplikace, které podporuje IT oddělení.

• Podpora pro Mac a smartphony – Kromě podpory PC, tenkých klientů a notebooků nyní XenApp 6 usnadňuje uživatelům přístup k Windows aplikacím z platformy Mac a telefonů, jako jsou Apple iPhone, Google Android a přístroje s Windows Mobile.

• Vylepšení technologie HDX – XenApp 6 obsahuje vylepšení technologie HDX, která dovoluje zákazníkům doručovat mediální aplikace fungující v reálném čase, například pro velmi kvalitní přenos hlasu nebo hudby, a vytvářet tak komfortní uživatelské prostředí. Nová rozšíření HDX v XenApp 6 zlepšují také podporu pro širokou škálu USB zařízení, například webkamery, mikrofony, digitální kamery a skenery.

Doporučená cena pro nové licence XenApp 6 bude začínat na částce 350 dolarů za jednoho souběžně pracujícího uživatele.Komentáře