Xerox otevřel technologickou laboratoř na webu

Na nových stránkách lze prozkoumat nejnovější technologie a poskytnout vývojářům okamžitou zpětnou vazbu.


Společnost Xerox informovala, že vytvořila technologickou stránku, díky které se mohou zájemci stát aktivní součástí výzkumu, který povede k novým produktům, aplikacím či službám. On-line portál open Xerox umožňuje návštěvníkům seznámit se s vyvíjenými inovacemu a poskytuje jim možnost vyzkoušet si nové technologie a poskytnout zpětnou vazbu přímo vývojářům a inženýrům.

Open Xerox je společný projekt výzkumníků Xerox Research Centre Europe a Xerox Research Center Webster a zahrnuje také projekty výzkumného centra PARC (Palo Alto Research Center). Uživatelé si mohou vyzkoušet jednotlivé aplikace, ale také se zaregistrovat pro přístup k širší škále technologií, využívat služby a testovat dostupné technologie v aplikacích třetích stran.

K některým službám lze přistupovat i přímo z multifunkčních zařízení Xerox vybavených platformou rozšiřitelného rozhraním EIP (Extensible Interface Platform). V současnosti nabízí stránka více než 20 služeb, z nichž některé vyžadují přihlášení. Mezi jinými můžete vyzkoušet například tyto technologie:

•    Trailmeme –technologie pro publikaci na webu umožňující načrtnout návštěvníkům cesty bludištěm on-line obsahu. Oficiální video k technologii Trailmeme: http://www.youtube.com/watch?v=ofArVKb58-Q.
•    Simple Personalized Imaging – aplikace s jednoduchým rozhraním ve formě průvodce, do které mohou uživatelé nahrát své fotografie, vybrat místo a do něj umístit přirozeně vytvarovaný text, který respektuje perspektivu objektů na snímku, případně mohou nahradit text již existující.
•    Linguistic technology – moderní nástroje, které zvládnou identifikovat v dokumentu podstatná jména, slovesa a další části pro pokročilé vytěžování informací obsažených v nestrukturovaném textu.
•    Xeproc – jazyk typu DSL (Domain Specific Language), což je programovací jazyk určený k  řešení konkrétního úzce vymezeného problému v oblasti vývoje softwaru, který usnadňuje tvorbu široké škály aplikací pro zpracování dokumentů poskytujících například transformace formátů, extrakci informací, indexování nebo navigaci.Komentáře