Xerox uvedl barevnou tiskárnu Phaser 7500 s novou možností nastavit barvu tisku "slovy"

Společnost Xerox představila novou barevnou tiskárnu A3 určenou zejména pro takové kancelářské využití, kde je barevný tisk ve vysokých objemech a na vyžádání nezbytností.


Rychlost tisku modelu Phaser 7500 činí až 35 stran formátu A3 za minutu, díky čemu podle slov zástupců Xeroxu mohou firmy samy tisknout takové úlohy, které dříve musely objednávat u externích dodavatelů a zařízení disponuje funkcemi, jako je automatický oboustranný tisk, tisk brožur a třídění. Phaser 7500 rovněž pracuje s formátem papíru až SRA3 a s vysokogramážními papíry do 280 g/m2, takže je vhodný i pro výrobu plakátů, brožur a vizitek.

Tiskárna Phaser 7500 je dále vybavena technologií pro práci s barvami s názvem Color by Words (Barva slovy). Tato patentovaná technologie umožňuje pomocí popisů vytvořených z předdefinovaných slovních spojení jednoduše zadat požadovanou změnu barev jakéhokoliv dokumentu. Pokud si například uživatelé vyberou z nabídky slov a příkazů, jako je „pleťové odstíny růžovější“, „modrá obloha výraznější“ nebo „zelená tráva sytější“, dojde k odpovídajícímu jemnému doladění barev, aniž by ostatní barvy byly korekcí dotčeny. Pokud je například tištěn soubor fotografií a je zvolena korekce pro pleťové barvy, budou korekcí ovlivněny pouze fotografie obsahující takové barvy. Jednotlivé popisy barevných korekcí lze kombinovat s možností určení jejich pořadí. Lze tak provést několik korekcí zároveň. Prozatím je tato technologie implementována pouze v anglickém ovladači. Ostatní funkce jsou plně zachovány v české verzi i dalších lokalizacích.

Doporučená koncová cena barevné tiskárny Phaser 7500 začíná již na 57 500 Kč a mezi další vlastnosti patří podpora Adobe PostScript 3, barevnost dle systému Pantone a rozlišení 1200 x 1200 dpi. Zásobníky s kapacitou až 2100 listů umožňují méně přerušení během rozsáhlých tiskových úloh.

V závislosti na prostorových a tiskových požadavcích pracovních skupin je Phaser 7500 využitelný jako nízkoprofilová stolní tiskárna nebo ji lze nakonfigurovat jako chodbovou tiskárnu, kterou lze rozšířit o další zásobníky papíru s podporou formátu SRA3. Standardně je tiskárna vybavena 1GHz procesorem a gigabitovým Ethernetem.Komentáře