Za 5 let bude v Evropě víc smartphonů než lidí

Z nové studie společnosti Ericsson vyplývá, že v Evropě bude díky vývoji telekomunikačního průmyslu do konce roku 2019 v provozu již 765 milionů smartphonů.

Za 5 let bude v Evropě víc smartphonů než lidí


Globálně se smarpthonů rychle přibývá na úkor "obyčejných" telefonů. Jak dokládá studie Ericsson Mobility Report, v prvním čtvrtletí roku 2014 bylo už 65 % všech mobilních telefonů prodaných na světě právě smartphony.

Mobilní operátoři po celém světě mají v současnosti 6,8 miliardy uživatelů, chytré telefony má zatím ale pouze třetina z  nich. V Evropě ovšem do konce roku 2019 počet smartphonů převýší počet lidí.

V současnosti dle analýzy Ericsson Mobility Report 60 % SIM karet ve střední a východní Evropě pracuje v sítích GSM, ale v roce 2019 již bude dominantní technologií WCDMA/HSPA (3G) s 65% podílem. Střední a východní Evropa patří rovněž k regionům s největší penetrací SIM karet na světě – na 100 obyvatel připadá 144 SIM karet.

Do roku 2019 také přibližně desetkrát vzroste objem přenesených dat. Největší podíl na tomto růstu budou mít video přenosy, které podle prognózy porostou každý rok okolo 55 % a v roce 2019 budou tvořit celosvětově více než polovinu dat přenesených v mobilních sítích. Tento trend si vyžádá další investice operátorů do vylepšení kvality, kapacity i flexibility mobilních sítí.

Úvodní foto: © Scanrail - Fotolia.com


Komentáře