Zabezpečení koncových podnikových zařízení vylepšil a zautomatizoval Check Point

Endpoint Security R72, novou verzi svého agenta pro komplexní zabezpečení koncových uživatelů, představila firma Check Point. Podle výrobce obsahuje pokročilé technologie pro zjednodušení ovládání a vyšší úroveň zabezpečení koncových zařízení.Například WebCheck, nové zabezpečení webového prohlížeče, mnohem sofistikovaněji chrání počítače proti on-line hrozbám, OneCheck zase poskytuje jednotné přihlášení, které zajišťuje přístup ke všem bezpečnostním subsystémům. Check Point VPN Auto-Connect prý zjednodušuje práci a použitelnost celého systému.

Například WebCheck nabízí dvojí režim prohlížeče, který odděluje podniková data od internetu, což umožňuje uživatelům bezpečně surfovat po webu s plnou ochranou například proti phishingovým útokům či automaticky stahovanému malwaru, známé jako „drive-by downloads" útoky. Tímto způsobem jsou veškeré snahy o útok odděleny a izolovány.
OneCheck a VPN Auto-Connect nabízejí zdokonalený vzdálený přístup. Prvně jmenovaná funkce automaticky odemyká všechny bezpečnostní subsystémy, včetně přihlášení do Windows, šifrování disků, šifrování médií a VPN, a to s pomocí jediného přihlášení.

VPN Auto-Connect zase zajišťuje nepřerušené připojení pro koncové uživatele během jejich přesunů mezi LAN a bezdrátovým připojením. Zmíněná funkce také zajistí automatické připojení po úspěšné autentizaci přes OneCheck včetně korektní konfigurace vzdáleného přístupu k podnikové síti, čímž snižuje požadavky na helpdesk IT oddělení.

Výsledkem je prý pro uživatele plynulé a automatické připojení prostřednictvím VPN bez nutnosti dalšího připojování nebo identifikace.Komentáře