Zabezpečený přístup mobilních zařízení k firemním zdrojům nabízí Check Point

Uvedení nového softwaru Mobile Access Software Blade, který nabízí zabezpečený přístup k firemním e-mailům, datům a obchodním aplikacím z mobilních zařízení, oznámila společnost Check Point. Novinka spojuje možnosti SSL VPN a šifrování a chrání před bezpečnostními hrozbami souvisejícími s připojováním vzdálených uživatelů do firemní sítě.


Díky autentizaci založené na certifikaci a chytrému párování uživatele se zařízením mohou firmy zajistit, že každý bude mít individuální přístup ke svým autorizovaným aplikacím tak, jak by ho měl přímo ze svého desktopu. Tento přístup dává podle výrobce IT administrátorům možnost centrálně spravovat bezpečnostní politiky a aplikace, zatímco pro koncové uživatelé se připojení jeví jako jednoduchý přístup se single sign-on autorizací. Produkt se instaluje do bezpečnostní brány Check Pointu.

Součástí řešení je i možnost stáhnout si zdarma dostupnou aplikaci pro mobilní telefony - Check Point Mobile a získat tak zabezpečený přístup z mobilních zařízení, fungující na jedno kliknutí. Aplikace je určena pro mobilní zařízení bežící na platformě Apple, Android, Symbian a Windows PC.

„Stále více uživatelů se připojuje na dálku. Organizace, které chtějí chránit firemní data a zdroje a zároveň poskytovat zaměstnancům přístup k síti kdykoli a kdekoli, tak musí řešit i otázku zabezpečení mobilních zařízení,“ říká Dorit Dorová, produktová viceprezidentka společnosti Check Point Software. „To, o co se snažíme my, je zjednodušení zabezpečení mobilních zařízení, a to jak z pohledu firmy, tak i zaměstnance. Uživatelé si tak mohou z „Apple App Store“ stáhnout aplikaci Check Point Mobile zdarma, zadat své přihlašovací jméno a heslo a okamžitě získat bezpečný přístup ke svým firemním datům. Je to stejně jednoduché, jako si stáhnout hru.“Komentáře