Zájem o miniaturní počítač zahltil web výrobce

Miniaturní počítač Raspberry Pi, který se začal prodávat ve středu, zaujal podstatně víc potenciálních zájemců, než jeho tvůrci čekali.

Zájem o miniaturní počítač zahltil web výrobceRaspberry Pi Model BPo pětiletém vývoji nabídla britská firma Raspberry Pi Fundation výkonnější variantu svého počítače pro školy všem zájemcům. Hned ve středu došlo k zahlcení stránek výrobce i internetových obchodů, kde je možné si toto zařízení objednat. Zájemci si nyní mohou prohlédnout jen statické stránky, případně vyplnit jednoduchý formulář předběžného zájmu. Mohou také sledovat mikroblog nadace na Twitteru @Raspberry_Pi.


Pro začátek bude k dispozici výkonnější verze B za 35 dolarů (650 korun) + poštovné. Jedná se o základní desku osazenou všemi potřebnými součástkami i konektory. Je možno připojit monitor HDMI nebo RCA, zařízení s rozhraním USB 2.0, reproduktory, ethernet a paměťovou kartu SD, která slouží místo disku. Stroj je vybaven procesorem s technologií ARM a disponuje operační pamětí 256 MB. Výrobce k němu nabízí 2GB paměťovou kartu s předinstalovanou linuxovou distribucí Fedora. Levnější model za 25 dolarů (470 korun) bude k dispozici v průběhu tohoto roku.

 

Dodatek z 3.3.: Počítač si můžete objednat, resp. vyplnit předobjednávku.

 

Robert Mullins, spoluzakladatel nadace Raspberry Pi Foundation, představuje Raspberry Pi (anglicky):

Úvodní foto: © Raspberry Pi Fundation


Komentáře